Logo Barczewo ZSP

News

News zdjęcie id 206

WYMIANA SPORTOWA 2023 R.

26.06.2023

W terminie 18-22.05.2023 r. nasza szkoła we współpracy z SP 1w Barczewie uczestniczyła jako gospodarze w sportowej wymianie młodzieży. Na nasze zaproszenie przyjechała do Barczewa grupa sportowców z zaprzyjaźnionego Hagen a.T.W. Mieliśmy bardzo bogaty program. Wspólnie z SP 1 zorganizowaliśmy gminne rozgrywki piłki nożnej.
Pierwszego dnia odbyło się zwiedzanie Barczewa, spotkanie z burmistrzem Andrzejem Maciejewskim, wspólny trening oraz gry i zabawy integracyjne. Wystarczyły nam pierwsze słowa „Hallo” lub „Cześć” a od razu poczuliśmy nić porozumienia.
Drugiego dnia odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej, podczas którego nasi goście zdobyli pierwsze miejsce. Popołudnie spędziliśmy na wspólnym zwiedzaniu Olsztyna. Pokazaliśmy naszym kolegom Stare Miasto oraz zjedliśmy najlepsze lody w mieście.
W sobotę wybraliśmy się na wycieczkę na Mazury. Podczas rejsu statkiem trasą Ruciane-Nida – Mikołajki mieliśmy okazję na dalszą integrację z niemieckimi kolegami. Robiliśmy wspólne zdjęcia, rozmawialiśmy i podziwialiśmy krajobraz.
Niedzielę spędziliśmy na integracyjnym spływie kajakowym. W mieszanych dwuosobowych zespołach zdobywaliśmy rzekę Pisę.  Nie było łatwo, ponieważ większość z nas po raz pierwszy siedziała w kajaku.
Wspólne posiłki, wspólnie spędzany czas wolny każdego wieczoru  oraz wspólne zwiedzanie i drobne zakupy pamiątek w Olsztynie i Mikołajkach sprzyjały nawiązywaniu nowych przyjaźni, wzajemnemu poznaniu się. Podczas wspólnych treningów mogliśmy też wiele się od siebie nawzajem nauczyć.
Ostatni dzień to podsumowanie projektu, ewaluacja, wymiana upominków i pożegnanie. Dzięki tej wymianie mogliśmy doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim zyskaliśmy nowych kolegów i koleżanki z Hagen a.T.W. oraz z SP 1 w Barczewie. Na zakończenie wymieniliśmy się numerami telefonów i kontaktami w mediach społecznościowych.
Naszymi opiekunami byli Pani Anna Golubiewska i Pan Sławomir Długiński oraz z SP 1 Pani  Katarzyna Matyjas, Pan Daniel Szkutnik. Wymiana ta była możliwa dzięki dofinasowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Dziękujemy!

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.